27 junija, 2015

VTISI IZ SREČANJA SINDIKATA VOZOVNIH PREGLEDNIKOV 2015

Letos sem se spet udeležil tokrat že 25. srečanja Sindikata vozovnih preglednikov Slovenije, ki je potekalo v soboto, 27. junija 2015 na plaži v Simonovem zalivu v Izoli. Ker sem še poln prijetnih vtisov jih želim deliti z vami. Poskrbljeno je bilo resnično za vse – tako gredo takoj v začetku moje čestitke organizatorjem, ki so se izredno potrudili. Postreženi smo bili z raznoliko hrano: z dvema vrstama tople malice, nato pa še s kosilom z veliko izbiro mesa, rib in prikuh. Tudi strah vodje službe TVD Vladimirja Bezjaka, ki se je ravno v času kosila neutrudno boril s soigralko Bredo Šuligoj v igri throwling, da bo ostal brez dobrot, je bil odveč. 🙂 Popoldan smo bili sladkosnedi prijetno presenečeni z okusno torto. Pri vsej hrani ni manjkalo niti pijače – hladili smo se s pivom, refoškom, mineralno vodo in sokom. Da nam ni bilo dolgčas, so cel dan potekali srditi športni boji v nogometu, odbojki na mivki in kot se za prave preglednike spodobi, tudi v metanju zavornjaka. Popoldan pa so organizatorji vpeljali novo igra throwling, ki je prijetno popestrila srečanje. Mislim, da nam bo služila tudi na prihodnjih srečanjih, saj ni pomembno če si suh ali debel, mlad ali star, moški ali ženska, s kondicijo ali brez, važno da se zabavaš, tudi ob neumesnih komentarjih, ko so ženske na vrsti. 🙂 Na koncu srečanja so vse najboljše ekipe prejele pokale za spomin.
Taka druženja pa so dobrodošla tudi zato, da odmislimo vsakdanje skrbi, hiter tempo življenja in se vsaj včasih v živo srečamo s pregledniki, s katerimi se sicer slišimo samo po telefonu.

Vilijan Škrinjar, pregledovalno mesto Sežana