19 junija, 2022

REPORTAŽA IZ 31. SREČANJA SVPS 2022-GREEN LAKE PLETERJE

V soboto, 18.06.2022 je Sindikat vozovnih preglednikov Slovenije organiziral 31. tradicionalno srečanje članic in članov SVPS. Dogodek je potekal v športno rekreacijskem centru Green Lake. V Štajerskem morju, kot so z podtalno vodo napolnjen peskokop poimenovali domačini je bilo v soboto ravno prav primerno vreme za kopanje in izvajanje najrazličnejših vragolij. Vreme nam je dobro služilo, temperatura je bila ravno pravšnja. Člani SVPS so na prireditveni prostor prišli na različne načine, eni so se pripeljali z vlakom, drugi so prišli organizirano z avtobusom, oziroma avtomobili in motorji. Za dobro voljo sta s svojim igranjem na boben in harmoniko poskrbela najmlajša člana SVPS Matic in Gašper. Najprej je sledila obvezna malica in skok v vodo, malce kasneje pa so se začele športne aktivnosti. Na bližnjem igrišču se je vnel boj za zmago na turnirju v odbojki na mivki. V medsebojnih obračunih petih prijavljenih ekip so največ znanja pokazali mladci iz tretje ekipe Kopra, ki so suvereno pometli z tekmeci in si za ta uspeh prislužili lep pokal. V standardnem sporedu seveda ni manjkal met zavornjaka, ki ga je prepričljivo dobil Sebastjan Smrdelj ali kot ga njegovi sodelavci kličejo Hulk. Ta orjak je zavorni vložek vrgel rekordno daleč, blizu meje 9 metrov, kar je bilo več kot dovolj za prepričljivo zmago. Večina tistih članov in članic našega sindikata, ki nimajo radi prevelikih športih naporov je v varni senci terasnih dežnikov odigralo nekaj partij na karte ali pa so čas zapolnili z vodnimi dejavnostmi in sončenjem. Sledila je podelitev pokalov in popoldanska malica. Ker je bil program pester je za vlečenje vrvi časa zmanjkalo, kar pa roko na srce ni prav nikogar motilo. Srečanje SVPS 2022 sta na povabilo predsedstva SVPS udeležila predsednik SSSLO Zlatko Ratej in predsednik sindikalne centrale SZS Alternativa in SD SŽ VIT d.o.o. Zdenko Lorber, za kar se jima ob tej priložnosti iskreno zahvaljujemo. Na srečanju sta se nam pridružila tudi dolgoletni blagajnika SVPS Alojz Caf in neuničljivi Ibrahim Šišič. Po končanem programu je sledil prijateljski stisk rok in odhod domov.

Reportažo zapisal: Robert Müllner